Kurorty Santorini

Exomitis - wyspa Santorini

Exomitis

Mały i spokojny kurort Exomitis położony jest w najbardziej wysuniętej na południe części greckiej wyspy Santorini, przy przylądku Exomitis. Jego odległość od głównego miasta Fira wynosi około 12 km.

Santorini, Exomitis na mapie Google maps

Kurort składa się z miejscowości Exomitis, znanej również w dawnych czasach jako "Exemiti". Sąsiaduje z kurortami Vlichada i Agios Georgios i znajduje się w pobliżu większego i bardzo popularnego ośrodka turystycznego Perissa.

Ośrodek przylega do przyjemnej plaży Exomitis o tej samej nazwie, która obejmuje cały południowy cypel Santorini. Plaża jest długa, w niektórych częściach bardzo dobrze zorganizowana z leżakami i parasolami dostępnymi do wynajęcia, w innych miejscach jest spokojniejsza i bardziej odizolowana.

Jeśli wybierzesz drogę z Perissy w kierunku Exomitis, po prawej stronie zobaczysz starożytne groby w skałach. Jeden z grobów ma wyrzeźbione na kamieniu urodzinowym gigantyczne żmije. Z pewnością warto odwiedzić pobliskie stanowisko archeologiczne Akrotiri, które zyskało miano "greckich Pompei". Latarnia morska Akrotiri góruje nad południowo-zachodnim cyplem wyspy.

Inne miejsca turystyczne na Santorini

Pobliskie ośrodki wypoczynkowe: Agios Georgios, Perivolos, Vlichada

Najpopularniejsze kurorty na Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Miasto Fira, Oia (Ia), Perissa

Kurorty, plaże, zabytki i wycieczki - wszystko na przejrzystej mapie Santorini.

Czy odwiedziłeś to miejsce i masz jakieś dodatkowe informacje, ciekawe obserwacje lub zdjęcia?

Napisz do nas