Zakynthos - więcej informacji

Karetta (Caretta caretta)

Narodowy Park Morski Zakynthos

Karetta (Caretta caretta)

Żółw Caretta Caretta jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem i nadal można go zobaczyć w Morzu Śródziemnym, które jest jego domem.W sezonie lęgowym samice żółwi wodnych przybywają na plaże zatoki Laganas, aby złożyć jaja w piasku. Ochroną zagrożonych gatunków na wyspie (nie tylko żółwi wodnych) zajmuje się Narodowy Park Morski Zakynthos.

więcej
Przyroda

Grecka wyspa Zakynthos zachwyca przede wszystkim piękną przyrodą, świeżością, różnorodnością roślin i zwierząt oraz turkusowym morzem. W szczególności wyspa rozwija się dzięki ciepłolubnym roślinom, kolorowym kwiatom i różnym ziołom.Nazwa "wyspa zapachów" lub "wyspa kwiatów" słusznie należy do Zakynthos. Żyją tu również rzadkie zwierzęta morskie, takie jak leszcz pospolity i foka śródziemnomorska.

więcej

Kusi Cię pomysł spakowania walizek i zmiany otoczenia? A może wyspa Zakynthos... Ale jaka jest tam dziś pogoda? A jaka będzie w ciągu najbliższych kilku dni? Sprawdź prognozę pogody dla dwóch najpopularniejszych kurortów Zakynthos - Laganas i Zante.

więcej

Zakynthos, bardzo popularna grecka wyspa na Morzu Jońskim, jest dostępna na dwa sposoby: drogą powietrzną lub morską.Na wyspie znajduje się międzynarodowe lotnisko, więc szybszym i wygodniejszym sposobem jest oczywiście podróż samolotem. Jednak dzięki kilku portom na Zakynthos można również bez trudu dotrzeć łodzią. Promy przewożą również samochody i autobusy.

więcej

Grecka wyspa Zakynthos jest mniejszą wyspą o maksymalnej długości 40 km, odległości jazdy nie są duże i można zwiedzać Zakynthos do woli. Po Zakynthos można podróżować różnymi środkami - autobusami publicznymi, taksówkami, wynajętymi samochodami lub motocyklami, a także łodziami i łodziami na morzu.

więcej
Lotnisko Dionysios Solomos

Port lotniczy Dionysios Solomos jest głównym i jedynym lotniskiem na greckiej wyspie Zakynthos.Jedną z jego interesujących cech jest zakaz nocnych odlotów i przylotów (od około 22:00 do 5:00) w celu ochrony zagrożonych wyginięciem żółwi Caretta Caretta.

więcej