Przydatne informacje

Strona główna -Przydatne informacje
Podstawowe informacje

Grecja to państwo położone w południowej Europie. Leży na kontynencie europejskim (południowy kraniec Półwyspu Bałkańskiego) oraz na wielu wyspach Morza Śródziemnego (około 3000 wysp na Morzu Egejskim, Morzu Kreteńskim, Morzu Trackim, Morzu Jońskim).

więcej

Wykaz wysp greckich

Przynajmniej te największe...

Grecję bez przesady można określić mianem raju wysp i wysepek, które stanowią prawie jedną czwartą całkowitej powierzchni dzisiejszej Grecji. Istnieje ponad 3 000 greckich wysp, z których tylko część jest stale zamieszkana. Można je podzielić na siedem obszarów (archipelagów) - Wyspy Jońskie, Wyspy Sarońskie, Sporady, Wyspy Egejskie, Cyklady, Dodekanez i Kretę.

A co jest najpiękniejsze na greckich wyspach? Fakt, że każda z nich ma w sobie coś, co dosłownie powala.

więcej
Zakwaterowanie - słownik terminów

Mały słownik terminów związanych z zakwaterowaniem, z którymi możesz się spotkać.

więcej

Wybieramy wakacje... a do nich zalicza się hotel lub inny obiekt, który zapewni nam chwilowe odosobnienie. Jaki jest najszybszy sposób na poruszanie się w zalewie opcji? Większość z nas po liczbie gwiazd. To logiczne, ilość gwiazdek powinna gwarantować określoną jakość usług i udogodnień w hotelu. Z drugiej strony należy pamiętać, że w Europie nie ma jednolitego systemu gwiazdkowego, który obowiązywałby powszechnie we wszystkich krajach. Ponadto w wielu krajach klasyfikacja hoteli jest dobrowolna.

więcej
Kiedy niebieska flaga powiewa nad plażą...

Program Błękitna Flaga jest prowadzony przez Fundację Edukacji Ekologicznej (FEE), pozarządową organizację non-profit. Program został zapoczątkowany we Francji w 1985 roku, dwa lata później zaczął funkcjonować w Europie, a od 2001 roku został rozszerzony poza Europę. Błękitna Flaga to nagroda przyznawana plażom i portom, które spełniają wysokie standardy jakości wody, normy bezpieczeństwa, ochrony środowiska i edukacji ekologicznej.

więcej