Ateny - stolica

Strona główna -Ateny - stolica

Ateny lub Athens (Athínai po grecku) to stolica Grecji i historyczne miasto o światowym znaczeniu. Ateny są uważane za miejsce narodzin wielu idei intelektualnych i ruchów artystycznych cywilizacji klasycznej, a także, bardziej ogólnie, za miejsce narodzin cywilizacji zachodniej.

Historia Aten jest bardzo długa i bogata, a szczególnie okres starożytny odcisnął na niej niezatarte piętno. "Miasto bogów i filozofów" - tak nazywane są Ateny. Jednak każda z epok historycznych odcisnęła swoje piętno na dzisiejszym mieście. Ale Ateny to także nowoczesne miasto turystyczne, z bogactwem muzeów, galerii, wystaw i koncertów.

Podstawowe informacje o mieście Ateny

Ateny to stolica Grecji i popularny na całym świecie ośrodek turystyczny. Znajduje się w południowej części Półwyspu Bałkańskiego na stałym lądzie Grecji, a konkretnie na Półwyspie Attyka. Ateny są jednym z miast o największej gęstości zaludnienia.

więcej
Ateny - przewodnik turystyczny

Turystyka jest kluczowym sektorem działalności gospodarczej Grecji, a stolica Aten jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych kraju. Co więcej, w ostatnich latach Ateny odnotowały ogromny wzrost liczby turystów. Co takiego jest w tym historycznym mieście, że przyciąga turystów z całego świata? A czego można się spodziewać po wizycie?

więcej
Ateny i ich najsłynniejsze zabytki

Ateny są jednym z najważniejszych historycznych miast Europy i kryją w sobie prawdziwe skarby architektury. Znajduje się tu wiele cennych zabytków z różnych okresów historycznych, z których najbardziej znane są pozostałości pierwotnej zabudowy antycznej. Są tu jednak także ciekawe zabytki z czasów Cesarstwa Rzymskiego, typowe budowle bizantyjskie, ślady architektury tureckiej i wyraźnie nowoczesne elementy.

więcej
Historia Aten

Historia stolicy Aten sięga bardzo głęboko w przeszłość, gdyż miasto jest nieprzerwanie zamieszkiwane od ponad trzech tysięcy lat, a w I tysiącleciu przed naszą erą Ateny stały się stolicą i najważniejszym miastem starożytnej Grecji. Osiągnięcia kulturalne i społeczne Aten w V wieku p.n.e. dały podwaliny cywilizacji zachodniej.

więcej

Ateny - stolica Grecji, tętniące życiem europejskie miasto i ważny obszar archeologiczny - w tym mieście jest co podziwiać! Tylko nie zgub się! Mapa Aten, Grecja.

więcej