Plaże na Santorini

Linia brzegowa greckiej wyspy Santorini nie jest zbyt rozległa, ma zaledwie około 70 km długości, ale jest nie do odróżnienia od każdej innej greckiej wyspy. Charakter santoryńskiego wybrzeża wynika głównie z aktywności wulkanicznej tego obszaru. Tutejsze plaże są w większości ciemne, pokryte wulkanicznym piaskiem lub żwirkiem i obmywane przez krystalicznie czystą wodę.

Santorini charakteryzuje się plażami pokrytymi ciemnym wulkanicznym piaskiem lub żwirkiem, ale są też takie, które wyraźnie różnią się kolorem od pozostałych. A paleta kolorów jest tu naprawdę szeroka. Na przykład, istnieje bardzo piękna i popularna Czerwona Plaża, Biała Plaża i tętniąca życiem plaża Perivolos, która jest również znana jako "czarna plaża". Kolejna Czarna Plaża znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy.

Na Santorini jest mniej plaż, ponieważ często są tam wysokie i strome klify wyrastające prosto z morza i tylko część wybrzeża jest plażowa. Najczęściej odwiedzane plaże znajdują się na południowym i wschodnim wybrzeżu wyspy, gdzie znajdują się dwa główne kurorty Kamari i Perissa. Sąsiadują one z długimi plażami o tej samej nazwie, Kamari i Perissa, które są oddzielone pasmem górskim Mesa Vouno. Piękne są również plaże Perivolos i Vlychada.

Są jednak także mniejsze i spokojniejsze plaże, idealne na wakacje z mniejszymi dziećmi, gdzie można mieć maluchy cały czas na oku, jak Mesa Pigadia czy Monolithos (z placem zabaw). Jeśli szukasz jeszcze więcej prywatności, wybierz się na północ wyspy, np. na zatłoczoną plażę Cape Columbo lub plażę Paradisi, która jest również bardziej wietrzna.