Kurorty Santorini

Kamari - wyspa Santorini

Kamari

Kurort Kamari, którego nazwa pochodzi od małego miasteczka Kamari, położony jest na wschodnim wybrzeżu greckiej wyspy Santorini, około 9 km od głównego miasta Fira. Miasto jest bardzo młode, założone w 1956 roku przez mieszkańców zniszczonego trzęsieniem ziemi miasteczka Mesa Gonia.

Santorini, Kamari na mapie Google maps

Miasto otrzymało swoją nazwę od pozostałości starożytnych rzymskich sklepień znajdujących się w pobliżu plaży (kamar - sklepienie). Dokumenty historyczne wskazują, że obszar ten był dawniej wykorzystywany jako port starożytnej Thery. Dziś mieszka tu zaledwie kilkuset mieszkańców, ale w sezonie zamienia się w jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na wyspie.

2-kilometrowa plaża Kamari, składająca się z czarnego wulkanicznego piasku i żwiru, jest przyjemnym miejscem na relaks na leżaku. Jeśli chcesz być bardziej aktywny, możesz również wybierać spośród wielu sportów wodnych, a łodzie wycieczkowe i taksówki regularnie odwiedzają inne plaże i kurorty. Restauracje i tawerny z dużym wyborem jedzenia można znaleźć wzdłuż plaży. A wieczór jest idealny na odwiedzenie jednego z lokalnych barów lub dyskotek.

Osoby lubiące wycieczki mogą wypożyczyć samochód lub skuter w lokalnej wypożyczalni lub skorzystać z linii autobusowych, aby odwiedzić pobliskie ciekawe miejsca. Warto odwiedzić masyw skalny Mesa Vouno z klasztorem Panagia Katefiani, zbudowanym w latach 1537-1650, w którym ludzie schronili się dla bezpieczeństwa podczas najazdów piratów. Polecamy również wizytę w pozostałościach starożytnego miasta Thera, które znajduje się w odległości około 3 km i oferuje swoim gościom wyjątkowe doświadczenie, ponieważ poszczególne bloki kamienne są dobrze zachowane. W pobliżu znajduje się najwyższy szczyt Santorini, Góra Profitis Ilias (Proroka Eliasza, 567 m n.p.m.) oraz miejscowy XVIII-wieczny prawosławny klasztor św. Eliasza. W muzeum klasztornym znajduje się wiele przedmiotów sakralnych o nieobliczalnej wartości. Urocza wędrówka odbywa się także do pobliskiego kościoła Zoodochou Pigis (w tłumaczeniu "życiodajne źródło"), zbudowanego przy grocie, z której wypływa źródło wody. Tutaj można wziąć miłą orzeźwiającą kąpiel i zrelaksować się.

Inne miejsca turystyczne na Santorini

Pobliskie ośrodki wypoczynkowe: Agia Paraskevi, Mesa Gonia, Perissa

Najpopularniejsze kurorty na Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Miasto Fira, Oia (Ia), Perissa

Kurorty, plaże, zabytki i wycieczki - wszystko na przejrzystej mapie Santorini.

Czy odwiedziłeś to miejsce i masz jakieś dodatkowe informacje, ciekawe obserwacje lub zdjęcia?

Napisz do nas