Kurorty Santorini

Miasto Fira - wyspa Santorini

Miasto Fira

Fira to stolica i centrum administracyjne greckiej wyspy Santorini. Znajduje się w zachodniej części wyspy, na wysokości 260 m n.p.m.

Santorini, Miasto Fira na mapie Google maps

Dopływamy do portu w Skale i teraz mamy kilka opcji, aby podjechać do miasta. Możemy wejść po schodach ciągnących się od morza do miasta. Jeśli będziesz dalej liczyć, dojdziesz do prawie sześciuset. Innym sposobem jest skorzystanie z kolejki linowej. A trzecia, nieco niekonwencjonalna opcja, to przejażdżka po schodach na grzbiecie osła lub muła. Służą one głównie do transportu towarów do miasta.

Tutaj również można podziwiać piękną cykladzką architekturę. Budynki są tak białe, że widok miasta z łodzi na początku sprawia wrażenie, że na krawędzi krateru leży śnieg. Romantyczną atmosferę tego miejsca potęgują również niezliczone balkony i tarasy ze wspaniałym widokiem na morze. Między domami wiją się małe uliczki, które zbudowano tylko dla pieszych z osiołkami, a do dziś do centrum miasta nie wpuszczono ruchu samochodowego.

Stolica Fira jest miejscem tętniącym życiem, z wieloma hotelami i kwaterami dostępnymi dla turystów. Można spacerować wzdłuż promenady handlowej z licznymi sklepami, restauracjami, barami i klubami muzycznymi. Polecamy wizytę w muzeum, w którym znajdują się przedmioty z epoki minojskiej, hellenistycznej czy bizantyjskiej, a także dwie piękne katedry, jedna katolicka, druga prawosławna. Pływanie nie jest tu jednak całkiem możliwe; po wodę należy udać się na plażę Monolithos lub nieco bardziej odległe Perissa i Kamari.

Inne miejsca turystyczne na Santorini

Pobliskie ośrodki wypoczynkowe: Firostefani, Imerovigli, Karterados, Vourvoulos

Najpopularniejsze kurorty na Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Miasto Fira, Oia (Ia), Perissa

Kurorty, plaże, zabytki i wycieczki - wszystko na przejrzystej mapie Santorini.

Czy odwiedziłeś to miejsce i masz jakieś dodatkowe informacje, ciekawe obserwacje lub zdjęcia?

Napisz do nas