Kurorty Santorini

Perissa - wyspa Santorini

Perissa

Bardzo poszukiwany kurort Perissa położony jest w południowo-wschodniej części Santorini, około 13 km od stolicy Fira.

Santorini, Perissa na mapie Google maps

Kurort Perissa, z piękną plażą, leży ok. 3 km na południe od Kamari, oddzielony potężną skałą Mesa Vouno ze szczytem starożytnej Thery.

Plaża Perissa pokryta jest czarnym piaskiem i żwirkiem i wraz z plażą Kamari jest jedną z najczęściej odwiedzanych plaż na Santorini. Turystów przyciąga tu przede wszystkim krystalicznie czysta woda oraz liczne sporty i atrakcje, zarówno w morzu, jak i na lądzie. Plaża jest również chroniona przez wysokie klify przed silnymi wiatrami, więc naprawdę będziesz zadowolony z pobytu. Miejsce to jest popularne wśród nurków, gdyż tutejszy podwodny świat jest naprawdę urzekający. Całą plażę można przejść główną promenadą, wzdłuż której znajduje się niezliczona ilość hoteli, barów i restauracji.

W parku wodnym ze zjeżdżalniami i ślizgawkami można zaplanować wesoły dzień. Do okolicznych miejscowości kursują autobusy, można też wynająć samochód lub skuter, aby poruszać się po okolicy. Opcje wycieczek są podobne do tych z Kamari. Stąd można również popłynąć łodzią na okoliczne plaże i do pobliskich kurortów.

Kurort szczyci się drugim co do wielkości kościołem na Santorini - Kościołem Świętego Krzyża, zbudowanym w latach 1835-1840. Trzeba było go odbudować po trzęsieniu ziemi w 1956 roku. W pobliżu znajduje się kaplica Aghia Irini (Świętej Ireny), od której wyspa bierze swoją nazwę.

Inne miejsca turystyczne na Santorini

Pobliskie ośrodki wypoczynkowe: Agios Georgios, Emporio, Kamari, Perivolos

Najpopularniejsze kurorty na Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Miasto Fira, Oia (Ia), Perissa

Kurorty, plaże, zabytki i wycieczki - wszystko na przejrzystej mapie Santorini.

Czy odwiedziłeś to miejsce i masz jakieś dodatkowe informacje, ciekawe obserwacje lub zdjęcia?

Napisz do nas