Kurorty na wyspie Zakynthos

Gyri - wyspa Zakynthos

Gyri

Mała wioska Gyri znajduje się w centralnej części lądu greckiej wyspy Zakynthos, około 20 km na zachód od głównego miasta Zante. Gyri jest jedną z najwyżej położonych i najstarszych wiosek na wyspie.

Zakynthos, Gyri na mapie Google maps

Centrum turystyczne Gyri

Gyri to mała i bardzo spokojna wioska w głębi Zakynthos z mniej niż 100 stałymi mieszkańcami. Jednak wioska Gyri ma długą tradycję, ponieważ została założona w XV wieku i jest jedną z najstarszych wiosek na Zakynthos.

W Gyri znajduje się piękny kościół, kilka tawern i kilka domów zbudowanych wokół głównej drogi biegnącej przez wioskę. Droga łącząca kurort Agios Leon ze słynną wioską Macherado przechodzi przez wioskę Gyri.

Wioska Gyri znajduje się na obrzeżach turystycznego obszaru Zakynthos. Odwiedzając to miejsce, można podziwiać piękne widoki. Wioska Gyri znajduje się około 550 metrów nad poziomem morza, a na szczyt góry Vrachionas, o wysokości 758 metrów, można dotrzeć pieszo. W pobliżu miejscowości znajduje się również kilka interesujących jaskiń - tak zwana Czarna Jaskinia, Czerwona Jaskinia lub Jaskinia Xagioti (lub Hayiotis) z pięknymi formacjami skalnymi.

Inne miejscowości turystyczne na wyspie Zakynthos

Pobliskie kurorty: Agios Leontas

Najpopularniejsze kurorty na wyspie Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Miasto Zakynthos (Chora), Tsilivi, Vassilikos

Kurorty, plaże, zabytki i wycieczki - wszystko na przejrzystej mapie Zakynthos.

Czy odwiedziłeś to miejsce i masz jakieś dodatkowe informacje, ciekawe obserwacje lub zdjęcia?

Napisz do nas