Wycieczki po wyspie Zakynthos

Strona główna -Zakynthos -Wycieczki -Muzeum Bizantyjskie

Muzeum Bizantyjskie - wyspa Zakynthos

Muzeum Zakynthos

Muzeum Bizantyjskie

Muzeum Bizantyjskie, znane również jako Muzeum Zakynthos, znajduje się w stolicy greckiej wyspy Zakynthos. Muzeum zarządza obszerną i unikalną kolekcją obiektów historycznych z różnych części wyspy i okresów historycznych.

Zakynthos, Muzeum Bizantyjskie na mapie Google maps

Muzeum Bizantyjskie (Byzantine Museum lub Musio Byzantiko) znajduje się na placu Solomo (Platía Solomoú), który jest nie tylko największym placem stolicy Zante, ale także całej wyspy.Muzeum Bizantyjskie jest jednym z głównych zabytków Zakynthos, dlatego też nazywane jest po prostu Muzeum Zakynthos.

Obecna forma Muzeum Bizantyjskiego pochodzi z drugiej połowy XX wieku i wyróżnia się bardzo imponującą architekturą. Muzeum Bizantyjskie zostało zbudowane na miejscu oryginalnego muzeum, które zostało zniszczone podczas niszczycielskiego trzęsienia ziemi w 1953 roku. Budynek ma dwa duże piętra i został po raz pierwszy otwarty dla publiczności w 1960 roku.

Obszerna wystawa muzeum obejmuje wspaniałe dzieła i przedmioty z różnych epok historycznych wyspy. Składają się na nią głównie artefakty religijne, rzadkie ikony oraz piękne malowidła ścienne i obrazy. Zwiedzanie rozpoczyna się od bizantyjskich ikon wyrzeźbionych w drewnie, następnie w innych salach zwiedzający mogą podziwiać oryginalne freski z XV-XVII wieku, aż do wystawy obrazów i malowideł XVIII-wiecznych artystów (np. Doxaras, Koutouzis, Damaskinos czy Kantouni). Muzeum ma również szczególne znaczenie, ponieważ dzięki znajdującym się tu obrazom i modelom turyści mogą porównać, jak wyglądało miasto przed wielkim trzęsieniem ziemi w 1953 r. i po jego późniejszej odbudowie.

Obecnie muzeum służy również jako instytucja społeczna i jest gospodarzem różnych wystaw, prelekcji i wernisaży. Muzeum Bizantyjskie jest otwarte codziennie, z wyjątkiem poniedziałków.

Inne miejsca turystyczne na wyspie Zakynthos

Wskazówki dotyczące wycieczek na wyspie Zakynthos: Stolica Zakynthos, Marathonisi (Wyspa Żółwi), Błękitne Jaskinie (Blue Caves), Muzeum i Prasa Aristeona, Olimpia, Winiarnia Callinico, Park wodny Zante Water Village (Sarakinado), Wrak statku (Plaża Navagio)

Kurorty, plaże, zabytki i wycieczki - wszystko na przejrzystej mapie Zakynthos.

Czy odwiedziłeś to miejsce i masz jakieś dodatkowe informacje, ciekawe obserwacje lub zdjęcia?

Napisz do nas