Kurorty na wyspie Zakynthos

Strona główna -Zakynthos -Kurorty -Kampi (Kambi)

Kampi (Kambi) - wyspa Zakynthos

Kampi (Kambi)

Kurort Kampi (Kambi) to mała wioska zbudowana na zboczach zielonego wzgórza w zachodniej części greckiej wyspy Zakynthos, około 27 km na zachód od głównego miasta Zante. Miejscowość słynie ze wspaniałych widoków na zachód słońca i piękną zatokę Schiza.

Zakynthos, Kampi (Kambi) na mapie Google maps

Ośrodek turystyczny Kampi

Kampi (lub Kambi) to bardzo ładna, tradycyjna wioska na Zakynthos z zaledwie kilkudziesięcioma stałymi mieszkańcami. Zajmują się oni głównie rolnictwem i hodowlą, a w wiosce można również kupić ręcznie robione produkty, takie jak maty, domowy miód czy wysokiej jakości oliwa z oliwek. Wioska otoczona jest malowniczym i spokojnym krajobrazem gajów oliwnych, pól i winnic. W pobliżu Kampi znajdują się inne mniejsze kurorty, takie jak Exo Chora, Maries i Agios Leontas.

W Kampi znajduje się kilka kawiarni oraz ładne apartamenty i pokoje do wynajęcia. Jednak większość turystów zwykle wybiera się tu tylko na krótką wycieczkę, szczególnie ze względu na niesamowite widoki zachodu słońca, niekończącą się odległość Morza Jońskiego i strome klify poniżej punktu widokowego. Znajduje się tu tak zwana Zatoka Fok, która swoją nazwę zawdzięcza fokom, które przybywają tu co roku, aby rozmnażać się w morskich jaskiniach.

Góra Shiza i Krzyż Kampi

Kurort Kampi jest zdominowany przez szczyt Shiza, idealne miejsce do oglądania zachodu słońca i skalistego wybrzeża wyspy opadającego głęboko w morze. Na szczycie klifu Shiza stoi duży betonowy Krzyż Kampi (znany również jako Krzyż Shiza), wzniesiony tutaj w celu upamiętnienia ofiar greckiej wojny domowej i II wojny światowej. Na szczycie klifu i w okolicy znajduje się kilka tawern i kawiarni, w których można podziwiać zachód słońca przy dobrym winie lub tradycyjnym greckim posiłku.

Kambi jest również znane ze znalezisk archeologicznych z okresu mykeńskiego, takich jak pozostałości mykeńskiego miejsca pochówku. Niestety, wiele grobowców mykeńskich zostało otwartych i zniszczonych przez koparki w przeszłości, ale inne zawierały broń, wazy i inne przedmioty, które pomogły archeologom lepiej poznać i zrozumieć życie w tym okresie.

Inne miejscowości turystyczne na wyspie Zakynthos

Pobliskie kurorty: Agios Leontas, Exo Chora

Najpopularniejsze kurorty na wyspie Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Miasto Zakynthos (Chora), Tsilivi, Vassilikos

Kurorty, plaże, zabytki i wycieczki - wszystko na przejrzystej mapie Zakynthos.

Czy odwiedziłeś to miejsce i masz jakieś dodatkowe informacje, ciekawe obserwacje lub zdjęcia?

Napisz do nas