Kurorty na wyspie Zakynthos

Macherado - wyspa Zakynthos

Machairado

Macherado

Tradycyjna wioska Macherado (lub Machairado) znajduje się w głębi greckiej wyspy Zakynthos, około 10 km na zachód od głównego miasta Zante. Wioska położona jest wśród otaczających ją zielonych krajobrazów i jest szczególnie znana z kościoła Agia Mavra.

Zakynthos, Macherado na mapie Google maps

Śródlądowa wioska Macherado (lub Machairado) jest jedną z najstarszych wiosek na Zakynthos. Położona jest u podnóża niewysokiej góry, otoczona zielonym krajobrazem o cudownym zapachu sosen. Macherado to tradycyjna wioska, która pozostaje nietknięta przez tętniącą życiem turystykę nadmorskich kurortów wakacyjnych. Mieszkańcy wioski zajmują się głównie hodowlą bydła i rolnictwem, a w okolicy znajduje się wiele winnic i gajów oliwnych.

Wioska jest zdominowana przez XIV-wieczny kościół Agia Mavra (lub Agios Timotheos Mavras) z imponującą wenecką dzwonnicą. Wewnątrz kościoła można podziwiać kolekcję pięknych fresków i ikon, w tym cenną ikonę Agia Mavra. Każdego roku w pierwszy weekend lipca odbywa się tu wielki festiwal.

Tuż za wioską (około 0,5 km na południe) na wzgórzach wśród drzew i gajów oliwnych wznosi się piękny klasztor Eleftherotria, z którego roztacza się wspaniały panoramiczny widok nie tylko na sąsiednie wioski Macherado i Lagopodo, ale także na zatokę Laganas i wysepkę Marathonisi. Klasztor jest nowoczesnym budynkiem, założonym w XX wieku i nadal aktywnym.

Macherado jest jedną z wiosek, które ucierpiały podczas trzęsienia ziemi na Morzu Jońskim w 1953 roku. Jednak jego pierwotne piękno zostało szybko przywrócone i dziś Macherado jest malowniczą wioską pełną greckich tradycji i naturalnego piękna. Nawet dziś utrzymuje dystans od rozwijającej się turystyki na wyspie, ale turyści mogą znaleźć niewielką liczbę miejsc noclegowych oraz kilka tawern i sklepów, ale poza tym Macherado jest bardzo spokojną wioską.

Inne miejscowości turystyczne na wyspie Zakynthos

Pobliskie kurorty: Kiliomenos, Mouzaki

Najpopularniejsze kurorty na wyspie Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Miasto Zakynthos (Chora), Tsilivi, Vassilikos

Kurorty, plaże, zabytki i wycieczki - wszystko na przejrzystej mapie Zakynthos.

Czy odwiedziłeś to miejsce i masz jakieś dodatkowe informacje, ciekawe obserwacje lub zdjęcia?

Napisz do nas