Kurorty na wyspie Zakynthos

Lithakia - wyspa Zakynthos

Lithakia

Tradycyjna, malownicza wioska Lithakia leży w głębi lądu, w południowej części greckiej wyspy Zakynthos. Wioska Lithakia znajduje się około 12 km na południowy zachód od głównego miasta Zante, w pobliżu popularnego kurortu turystycznego Laganas.

Zakynthos, Lithakia na mapie Google maps

Lithakia to jedna z najstarszych wiosek na wyspie Zakynthos. Położona jest u podnóża niskich wzgórz, w otoczeniu gajów oliwnych i winnic, około 3 km od wybrzeża zatoki Laganas.

Wioska Lithakia szczyci się kilkoma ważnymi zabytkami historycznymi i kulturowymi, z których najbardziej znane to kościół Agios Ioannis, zbudowany w XVI wieku, oraz budynek rodziny Messal. Budynek ten jest typowym przykładem XIX-wiecznej rezydencji na Zakynthos. Był używany jako budynek sądu podczas rządów brytyjskich, został odrestaurowany pod koniec XX wieku i obecnie służy jako centrum edukacji ekologicznej. Wioska została poważnie uszkodzona podczas trzęsienia ziemi w 1953 roku.

W wiosce znajduje się tłocznia oliwek Aristeon, rodzinna firma z bardzo długą tradycją i bardzo wysokimi standardami produkcji. W tłoczni znajduje się również muzeum i mały sklep z lokalnymi produktami.

Chociaż Lithakia znajduje się w pobliżu bardzo ruchliwych i popularnych kurortów wakacyjnych Laganas i Agios Sostis, pozostaje bardzo spokojnym i tradycyjnym miejscem.

Inne miejscowości turystyczne na wyspie Zakynthos

Pobliskie kurorty: Agios Sostis, Laganas, Mouzaki, Porto Koukla

Najpopularniejsze kurorty na wyspie Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Miasto Zakynthos (Chora), Tsilivi, Vassilikos

Kurorty, plaże, zabytki i wycieczki - wszystko na przejrzystej mapie Zakynthos.

Czy odwiedziłeś to miejsce i masz jakieś dodatkowe informacje, ciekawe obserwacje lub zdjęcia?

Napisz do nas