Kurorty na wyspie Kreta

Strona główna -Kreta -Kurorty -Tavronitis

Tavronitis - wyspa Kreta

Mała i spokojna miejscowość turystyczna Tavronitis znajduje się w północno-zachodniej części greckiej wyspy Krety, około 159 km na zachód od stolicy Heraklionu (Iraklionu). Wioska należy do prefektury Chania.

Kréta, Tavronitis na mapie Google maps

Charakterystyka nadmorskiego kurortu Tavronitis

Nadmorska miejscowość Tavronitis leży około 20 km na zachód od regionalnego miasta Chania, obok mniejszego kurortu turystycznego Maleme. Wioska Tavronitis otoczona jest gajami oliwnymi, winnicami i drzewami pomarańczowymi, podczas gdy w głębi lądu dominują Białe Góry (Lefka Ori), a w kierunku wybrzeża wioska graniczy z piękną piaszczysto-żwirową plażą.

Tavronitis to niewielki ośrodek wypoczynkowy, który jednak zapewnia swoim gościom wszystkie niezbędne udogodnienia. Znajdują się tu mniejsze hotele i rodzinne apartamenty, a w pobliżu tradycyjne greckie tawerny i restauracje serwujące dania kuchni międzynarodowej, kawiarnie i bary. Jest tu także wiele sklepów, apteka i poczta. Jeśli chcesz się zabawić po zachodzie słońca, w pobliżu wybrzeża znajduje się kilka dyskotek i barów nocnych. Miłośnicy nocnego życia powinni udać się do jednego z sąsiednich większych kurortów (Agia Marina jest popularna) lub prosto do pięknego i tętniącego życiem miasta Chania.

Tavronitis ma dobre połączenia komunikacyjne, a główna droga łącząca Chanię i Kissamos/Kasteli przechodzi bezpośrednio przez kurort. W pobliżu miejscowości przebiega również kreteńska autostrada. Jeśli chcesz ożywić swój pobyt w ośrodku wycieczkami lub zakupami, zalecamy wypożyczenie samochodu. Do pobliskich kurortów można również dojechać lokalnym autobusem.

Rzeka i plaża Tavronitis

Wschodnią granicę kurortu tworzy rzeka o tej samej nazwie, Tavronitis, która wpada do Morza Kreteńskiego na północnym wybrzeżu wyspy i tworzy deltę rzeki. W delcie rzeki Tavronitis znajduje się ważny ekosystem, ponieważ jest domem dla mokradeł z trzcinami i innymi roślinami wodnymi, które są idealnym schronieniem dla wielu gatunków ptaków, owadów i płazów. Latem rzeka wysycha, a zimą jej poziom znacznie wzrasta, zapewniając wilgoć otaczającej przyrodzie.

Tavronitis, przyjemna żwirowo-piaszczysta plaża, nosi tę samą nazwę co wioska i rzeka. Plaża nie jest zbyt zorganizowana, z zaledwie kilkoma leżakami i parasolami, ale zyskała swoich fanów. Dzięki stopniowemu wejściu do wody i lazurowemu morzu przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi i pary szukające spokoju i prywatności. W pobliżu plaży znajduje się również tawerna i bar.

Wskazówki dotyczące wycieczek po okolicy

Wioska Tavronitis położona jest w pięknym otoczeniu winnic i gajów owocowych, a jej okolice zachęcają do romantycznych spacerów i dłuższych wędrówek. Pobliskie Góry Białe (Lefka Ori) lub wąwóz Samaria również mogą być dobrym pomysłem na wycieczkę.

Dzięki dobrym połączeniom komunikacyjnym kurortu w mgnieniu oka znajdziesz się w jednym z sąsiednich kurortów lub odwiedzisz pobliskie malownicze historyczne miasto Chania, które oferuje zarówno piękne zabytki, jak i więcej możliwości rozrywki i zakupów. Wioska Tavronitis jest również początkiem drogi prowadzącej na najbardziej wysunięte na południe wybrzeże Krety, do miasta Paleochora. Droga na południe jest bardzo malownicza i przebiega przez wiele tradycyjnych greckich wiosek śródlądowych, w których czas wydaje się stać w miejscu.

Jeśli chcesz odpocząć na innej plaży, polecamy odwiedzić Gramvousa, Balos, Falassarna lub Elafonisi. Miłośnicy wody mogą również wypróbować park wodny Limnoupolis w pobliżu Chanii.

Dla kogo przeznaczone jest centrum?

Polecamy ośrodek Tavronitis tym turystom, którzy szukają spokoju i relaksu na wakacjach. Miejsce to jest idealne na romantyczne spacery po malowniczej zielonej okolicy lub kontemplację na tutejszej przyjemnej żwirowej i piaszczystej plaży. Podstawowe usługi turystyczne są dobrze zapewnione, ale nie należy oczekiwać od kurortu żadnych większych rozrywek ani tętniącego życiem życia nocnego. Jednak dzięki dobrym połączeniom komunikacyjnym do większych kurortów można dotrzeć w mgnieniu oka, a lokalizacja może być również idealna jako baza wypadowa do podróżowania po zachodniej części Krety.

Inne miejscowości turystyczne na wyspie Kreta

Pobliskie kurorty: Kolymbari, Maleme, Rapaniana

Najpopularniejsze kurorty na wyspie Rodos: Adelianos Kampos, Agia Marina, Agios Nikolaos, Heraklion (Iraklion), Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kalamaki (Matala), Malia, Platanias (Chania), Rethymno, Stalida

Kurortyplażezabytki i wycieczki - wszystko na przejrzystej mapie Kreta.

Czy odwiedziłeś to miejsce i masz jakieś dodatkowe informacje, ciekawe obserwacje lub zdjęcia?

Napisz do nas