Kurorty na wyspie Zakynthos

Kipseli - wyspa Zakynthos

Kipseli

Mała wioska Kipseli położona jest na wzgórzu w pobliżu wschodniego wybrzeża greckiej wyspy Zakynthos, w otoczeniu gajów oliwnych, winnic, sadów i małych pól. Kipseli znajduje się około 11 km na północny zachód od stolicy Zante.

Zakynthos, Kipseli na mapie Google maps

Kurort turystyczny Kipseli (Kypseli)

Mała wioska Kipseli (lub Kypseli) położona jest w bardzo malowniczym i spokojnym krajobrazie pełnym drzew oliwnych, winorośli i drzew owocowych. Uprawiane tu owoce i warzywa są eksportowane przez mieszkańców Kipseli do innych kurortów na wyspie. Mieszkańcy zajmują się głównie rolnictwem, wioska żyje swoim spokojnym greckim stylem życia, a turystyka jest raczej marginalną działalnością. Turyści znajdą kilka apartamentów do wynajęcia w wiosce i kilka tawern w kierunku wybrzeża.

Wioska Kipseli znajduje się w głębi lądu na wyspie Zakynthos, około 3 do 4 km od wschodniego wybrzeża. Jest bardzo podobna do sąsiedniej wioski i kurortu Tragaki. Wioska leży w spokojnej części wyspy, z dala od głównych ośrodków wypoczynkowych. Najbliższe bardziej ruchliwe kurorty to kurort Tsilivi (ok. 5 km), kurort Alykanas (ok. 7 km), a następnie stolica Zakynthos, piękne miasto portowe z zabytkami i możliwościami rozrywki (ok. 11 km).

Pod względem turystycznym kurort Kipseli odnosi się do znacznie większego obszaru niż tylko sama wioska Kipseli, a mianowicie obszaru od wioski do wybrzeża wyspy. Większość willi i apartamentów oznaczonych jako „Kipseli Resort” znajduje się bliżej morza, gdzie ruch turystyczny jest większy, w tym kilka tawern.

Pobliskie plaże i wskazówki dotyczące wycieczek

Kurort Kipseli, w szerszym znaczeniu, obejmującym wille i tawerny wzdłuż wybrzeża, ma plażę o tej samej nazwie, Kipseli. Niektórzy miejscowi nazywają tę część plaży Kipseli, inni wolą nazywać ją plażą Drosia. Jest to wąski pas głównie kamienistej linii brzegowej, niektóre części plaży są wyposażone w leżaki i parasole, a są też miejsca z pięknym drobnym piaskiem. Plaża Kipseli / Drosia jest cicha i skąpana w lazurowym Morzu Jońskim.

Kurort Kipseli znajduje się w obszarze raczej mniejszych i spokojniejszych plaż, na przykład w pobliżu znajduje się przyjemna piaszczysta plaża Amboula lub piękna piaszczysta i żwirowa plaża Ammoudi. Większe i bardziej ruchliwe plaże Alykes i Alykanas znajdują się około 7 km na północny zachód.

Zielony i pagórkowaty krajobraz wokół miejscowości Kipseli zachęca do romantycznych spacerów i przejażdżek rowerowych. W wiosce znajduje się stary grecki kościół prawosławny Agia Paraskevi, który nie tylko otwiera swoje wnętrze dla zwiedzających, ale także oferuje wspaniały widok na okolicę.

Miłośnicy wody mogą udać się do dwóch pobliskich parków wodnych. Na obrzeżach Tsilivi znajduje się park wodny Tsilivi Water Park z wieloma zjeżdżalniami, zjeżdżalniami wodnymi i różnymi elementami zabaw wodnych dla dzieci i dorosłych. Większy park wodny Zante Water Village znajduje się w pobliżu miejscowości Sarakinado (ok. 6,5 km) i jest bardzo popularny.

Dla kogo przeznaczony jest produkt Kipseli

Kipseli to bardzo spokojny i senny kurort, odpowiedni jako ucieczka od codziennego stresu i zgiełku dużych miast. Może to być idealny wybór dla turystów, którzy chcą się zrelaksować i odpocząć podczas wakacji w cichej i uspokajającej przyrodzie. Okolica wokół Kipseli zachęca do spacerów wśród winnic, gajów oliwnych i sadów, a także do jazdy na rowerze. Linia brzegowa znajduje się w odległości krótkiego spaceru, a plaże w tej okolicy są spokojne, a morze krystalicznie czyste.

Udogodnienia turystyczne w Kipseli są bardzo ograniczone, z kilkoma tawernami wzdłuż wybrzeża, ale na większe zakupy, restauracje i bary zalecamy jazdę do pobliskiego kurortu turystycznego Tsilivi lub stolicy Zante.

Inne miejscowości turystyczne na wyspie Zakynthos

Pobliskie kurorty: Drosia, Gerakari, Tragaki

Najpopularniejsze kurorty na wyspie Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Miasto Zakynthos (Chora), Tsilivi, Vassilikos

Kurorty, plaże, zabytki i wycieczki - wszystko na przejrzystej mapie Zakynthos.

Czy odwiedziłeś to miejsce i masz jakieś dodatkowe informacje, ciekawe obserwacje lub zdjęcia?

Napisz do nas