Kurorty na wyspie Zakynthos

Korithi - wyspa Zakynthos

Korithi

Mała górska wioska Korithi znajduje się na północnym krańcu greckiej wyspy Zakynthos, około 33 km na północny zachód od stolicy Zante. W pobliżu wioski znajduje się stara kamienna latarnia morska Skinari i słynne Błękitne Jaskinie Zakynthos.

Zakynthos, Korithi na mapie Google maps

Mała wioska Korithi położona jest w zielonym górskim krajobrazie, z przepięknymi widokami na błękitne odległości Morza Jońskiego, które otaczają grecką wyspę Zakynthos. Wioska znajduje się w północnej części wyspy, niedaleko wybrzeża. Korithi to mały kurort z mniej niż 100 stałymi mieszkańcami, znany przede wszystkim z bogatej flory i fauny. Występują tu również rzadkie gatunki roślin typowe dla Zakynthos.

Korithi jest idealną bazą wypadową do odkrywania piękna północnej części Zakynthos. Ma mniejsze zakwaterowanie, głównie mniejsze wille z możliwością wynajęcia pojedynczych apartamentów i studiów. Około 2 km na południe od Korithi znajduje się słynny kurort Agios Nikolaos, z którego wypływają statki i łodzie do różnych miejsc, a także organizowane są liczne wycieczki łodzią.

U północnych wybrzeży Zakynthos znajdują się tak zwane Błękitne Jaskinie, piękne naturalne zjawisko jasnych wapiennych skał i świetlistego turkusowego morza. Najsłynniejsze i najpiękniejsze błękitne jaskinie znajdują się między portem Agios Nikolaos a przylądkiem Skinari (najbardziej wysunięty na północ kraniec wyspy) i są dostępne tylko drogą morską. Jedyne niebieskie jaskinie dostępne od strony lądu można znaleźć na przylądku Skinari, pod starymi wiatrakami, z których schody prowadzą w dół do wybrzeża. Północny przylądek ze starą kamienną latarnią morską Skinari (z 1897 r.), która została uznana za chroniony zabytek, leży około 3 km na północ od Korithi.

Statki wypływające z portu Agios Nikolaos również kierują się do zatoki Navagio, która jest również znana jako Zatoka Wraków Statków i stała się jednym z najbardziej charakterystycznych symboli Zakynthos. Pośrodku plaży Navagio leży w piasku wrak starego statku przemytniczego, do którego przywiązana jest legenda o jego wraku. Plaża jest dostępna tylko od strony morza, ale zatokę Navagio można również podziwiać z wysokich klifów - punkt widokowy znajduje się około 13 km na południowy zachód od kurortu Korithi.

Inne miejscowości turystyczne na wyspie Zakynthos

Pobliskie kurorty: Agios Nikolaos

Najpopularniejsze kurorty na wyspie Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Miasto Zakynthos (Chora), Tsilivi, Vassilikos

Kurorty, plaże, zabytki i wycieczki - wszystko na przejrzystej mapie Zakynthos.

Czy odwiedziłeś to miejsce i masz jakieś dodatkowe informacje, ciekawe obserwacje lub zdjęcia?

Napisz do nas